Dekada Olsztyn – szczegóły projektu

Developer galerii Dekada Olsztyn udostępnił broszurę informacyjną na temat projektu. Trudno na tym etapie inwestycji wymagać bardzo szczegółowych informacji, jednak część danych ujrzała światło dzienne.

Galeria Dekada w Olsztynie ma powstać w śródmieściu, pomiędzy ulicą Partyzantów i ulicą Kościuszki, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego. Ideą stojącą za taką lokalizacją jest umożliwienie zrobienia zakupów w galerii mieszkańcom korzystającym z komunikacji publicznej podczas oczekiwania na pociąg lub autobus lub po drodze z pracy. Zmotoryzowani klienci galerii będą mogli zaparkować na jednym ze 120 miejsc parkingowych. Powierzchnia najmu centrum Dekada Olsztyn wyniesie 3700 metrów kwadratowych, co ma wystarczyć aby pomieścić 14 lokali.

Wspomina się też o pierwszych pewnych najemcach – są to: księgarnia Empik, drogeria Rossmann oraz sklep obuwniczy CCC. Największy w galerii lokal przeznaczony pod supermarket ma wynająć olsztyńska sieć RAST.

Zgodnie z zamierzeniem inwestora dostęp do wszystkich sklepów będzie możliwy wyłącznie z zewnątrz. Nie będzie w obiekcie przestrzeni dla klientów poza lokalami. Ma to odpowiadać idei obiektu jako miejsca do zrobienia szybkich zakupów dla klientów wiedzących, czego potrzebują.