Olsztyńska galeria ?Dekada?

Od pewnego czasu wiadomo, że Olsztyn czeka kolejna interesująca inwestycja związana z budową centrum handlowo-usługowego. Za projekt architektoniczny budynku odpowiedzialna jest firma Archada, zaś deweloperem została grupa The Blue Ocean Investment Group, sprawująca pieczę nad wieloma sieciami galerii handlowych w kraju.

Dekada Olsztyn to obiekt typu convinience, przeznaczony dla klientów, którzy cenią swój czas i wygodę. W związku z tym obiekt nie imponuje metrażem, natomiast oferta w nim dostępna jest wyselekcjonowanie uważnie i pod kątem lokalnych społeczności. Wspomniana powierzchnia galerii wynosi 4200 metrów kwadratowych, w których na wynajem przeznaczono 3800 metrów kwadratowych. Dekada słynie ze współpracy ze znanymi sieciami sprzedaży, można więc spodziewać się takich marek jak Bomi, Rossmann, CCC i Empik. Na listę najemców trafi również apteka. Warto podkreślić, że pierwszorzędne znaczenie ma w tym przypadku duży market spożywczy.

Otwarcie Dekady Olsztyn przewidziano na drugi kwartał 2012 roku. Galeria zostanie starannie wkomponowana nie tylko w najbliższe otoczenie, ale również infrastrukturę drogową. Budynek powstanie przy ulicy Plac Konstytucji 3 Maja 4.